• Autor fotografie: Zuzka Vitvarová
 • Autor fotografie: Kamil Matula
 • Autor fotografie: Romana Trojanová
 • Autor fotografie: Hana Tempírová
 • Autor fotografie: Miroslav Jarý
 • Autor fotografie: Bára Vitvarová
 • Autor fotografie: Luboš Blažek
 • Autor fotografie: Miloslav Bára
 • Autor fotografie: Jirka Škaloud
 • Autor fotografie: Ladislav Mrňa
 • Autor fotografie: Vladimír Valokuva Hudeček
 • Autor fotografie: Martin Babčický
 • Autor fotografie: Štěpánka Burešová

 

Výprava za východem slunce do Sloupu v Čechách

Sobota 9.7.2016...

 Martinovi se po minulém focení na Run In Colors zalíbilo fotit v barvách a tak vymyslel rovnou krajinářskou akci. Pojedeme fotit východ slunce, navrhnul... V pátek navečer vše domluvil a tak mohli začít přípravy. Najít „stojánky“ (tak říká část naší party stativům), prý pro tento fotografický žánr zcela nezbytný, byla docela sranda. Podobných dotazů, jako třeba: "jak to vypadá" nebo "co všechno k tomu patří", bylo nepočítaně. Takové upínací destičky nás všechny dost potrápily. Až na Kamila, ten má rovnou dvě … Míra si vzal radši i polštářek, co kdyby dopadl jako minule v Lužkách ;-)

  3:30 před barákem troubí Martin s Lukym, druhá posádka pospává před barákem prezidenta Ladi, třetí, mazaně ve Cvikově, pije kafe a je vysmátej, páč to má nejblíž a jedinej si pospal. ;-) Do Sloupu přijíždíme včas, na rozhlednu je to kousek, ti živější postrkovaly spící mrtvoly a jsme na stanovišti. Tak schválně, jestli nekecali…já vím, že sluníčko svítí nahoře na obloze, ale kde se tam bere a jak se tam dostane ….. nevím!

 S blížícím se východem slunce, začíná být většina z nás dost nervózních a vůbec netuší, co je čeká. Někteří dokonce v obavách, zda je to bezpečné, vyhledávají úkryty. Martin instaluje stativ „hele, já to mám na tři foťáky"...Máš to obráceně kjeténe, zaznělo hromadně. Konečně stativy stojí, foťáky připraveny k akci...

 A je to tady, vychází slunce..."nádhera, paráda, letíme..."...a podobné euforické výkřiky se nesou se až dolů do podhradí...My zdatnější jsme to stihli, jen Míra zoufale volal a pobíhal po vyhlídce..."vraťte to! vraťte to o kousek, já fotil Kjetény a nestihnul jsem to". (Jeho fotofejeton si můžete prohlédnout tady.) No tak příště, prej se to děje KAŽDEJ den !!! Znalí říkali, že to tentokrát byla slabota, že to bývá i mnohem zajímavější, třebas v mínus 20 a v hlubokým sněhu. Musím jim to holt věřit.

 Přichází SMS od Vildy, kterej zvolil noc na Drábskejch světničkách: "západ nevyšel, čekám na východ". Obratem dostal briskní odpověď, "východ nevyšel, čekáme na západ !". Když už většině došlo, že je to vše a další východ bude až další den, rozhodlo se, že se ještě zajedeme mrknout na kapličku a alej pod ní. Tady se naši milovníci abstrakce docela vyřádili, ale zároveň jsme všichni kroutili hlavou, nad jejím neutěšeným stavem...

     

Další SMS byla od Luboše S. "Právě jsem se stal dědkem jupííí !!! … za deset minut další SMS..."a právě mi došlo, že mám doma babku" už míň nadšeně :-) Tak doufáme, že klučík nebude hned nacpanej do neoprénu a že se normálně vyvine ve zdravého jedince s nožičkama, plícema a tak , že mu místo nožiček nenarostou ploutvičky a že normálně bude dýchat vzduch, páč žábry se prý zanášejí smogem a blbě se nasazuje čepička !. A´t se Vašíkovi líbí na světě i přesto, že má dědu „podvodníka“ a fotografa ještě navrch :-)

 Ještě následovala cesta na bývalé vojenské letiště v Ralsku a to z jediného důvodu: hromadné foto na ranveji a tak jsme si ji udělali v protisvětle.. „hlavně ať nám je vidět do obličeje„ pronesl Laďa ;-) Co je támhle na kopci za zříceninu, tam jsem ještě nebyl říká Martin. Já jo říká Kamil…to je vidět praví Prezident :-D. Asi další Martinův tajný plán na focení. Že by západ... :-D No, uvidíme příště... ;-)

 Krátký fotoreportík z výletu si můžete prohlédnout tady.

 
Copyright (C) 2015-2018 P Art+
Webdesign - Kamil Matula
TOPlist